Bachledova dolina

Pieniny Vysoké Tatry

Bachledova dolina je jednou z najkrajších a turisticky najvyhľadávanejších oblastí na hranici Pienin a Belianskych Tatier. Ponúka návštevníkom množstvo aktivít, ktoré môžu využiť počas celého roku. Tu je niekoľko atrakcii, ktoré môžete v Bachledovej doline zažiť.

Lanovka a Bachledka Ski & Sun

Pre všetkých lyžiarov a snowboardistov, Bachledova Dolina ponúka výborné lyžiarske podmienky v lyžiarskom stredisku Bachledka Ski & Sun. Mimo zimnej sezóny vás lanovka vyvezie na vrchol, odkiaľ môžete začať vašu turistiku či cyklotúru. Pre rodiny s deťmi je vhodná lyžovačka v stredisku Bachledova DENY.

Chodník korunami stromov
Chodník korunami stromov

Chodník korunami stromov

Medzi najobľúbenejšie atrakcie patrí Chodník korunami stromov, ktorý ponúka nezabudnuteľný zážitok z prechádzky vo výške až do 32 metrov nad zemou. Z chodníka je nádherný výhľad na okolitú prírodu a štíty Belianskych Tatier, unikátnu scenériu Pienin, aj malebné Zamagurie.

Rozhľadňa Bachledova dolina
Rozhľadňa Bachledova dolina

Rozhľadňa Bachledova dolina

Rozhľadňa Bachledka v Bachledovej doline siaha do výšky 14 metrov. Nachádza sa vo výške 1109 m n. m. a má štyri poschodia s vyhliadkovými plošinami. V spodnej časti rozhľadne sú vyryté výroky slávnych osobností – Sofokla, Viktora Huga či Marka Twaina. S každým poschodím sa výhľad na krajinu mení.

Zimné a letné aktivity

V zime lyžovanie, skialp, bežkovanie a sánkovanie. V lete horské káry, e-bike, a podujatie Goralské folklórne slávnosti.

Penzión Patrik
Penzión Patrik

Ubytovanie v Bachledovej doline a okolí

Penzión Patrik v Ždiari
Penzión Šilon
Mountain Resort River

Kam na výlet v Bachledovej doline a okolí?


Lokalita Bachledova dolina
Prístupový bod Ždiar